FOTOĞRAF ÇEKİMİ HÜKÜM ve KOŞULLARI


Fotoğraf Çekimi Hüküm ve Koşulları
Bu hüküm ve koşulların amacı doğrultusunda aşağıdaki tanımlar geçerli olacaktır:

Bkwed, Buğra Kasapbaş’ın ticari adıdır.

Fotoğrafçı - bu hüküm ve koşullara atıfta bulunarak yalnızca Buğra Kasapbaş’tır.

Müşteri / Müşteri- faturanın adreslendiği kişi/kişi veya kuruluştur (müşteri üçüncü bir taraf için hareket ediyor olsun ya da olmasın).

Fotoğraf / Görüntü, Bkwed tarafından sağlanan tüm fotoğrafik materyalleri anlamına gelir, bu, Bkwed tarafından çoğaltma amacıyla sağlanan baskıları, dosyaları, tasarımları veya diğer öğeleri içerir.

Bu hüküm ve koşullar, fotoğrafçı tarafından sağlanan tüm siparişler, fiyat teklifleri ve hizmetler için geçerlidir ve sürecin her aşamasında geçerlidir.
 
1) Fotoğraf Çekimi Rezervasyonları
1.1) Tüm rezervasyonlar müsaitlik durumuna bağlıdır. Tüm rezervasyonlar ya  kararlaştırılan yerde gerçekleşir.

1.2) Randevunuzun onayını SMS, kısa mesaj, e-posta, telefon görüşmesi veya sosyal medya mesajlaşması yoluyla alacaksınız. Fotoğraf Çekimi rehberinizi (uygun olduğunda) e-posta veya çevrimiçi portal yoluyla da alacaksınız.

1.3) Tüm fotoğraf çekimleri, kullanılabilirliğe bağlı olarak sahnelerimin kullanımını içerir - fotoğraf çekimleri sırasında herhangi bir kullanımın tamamen müşterilerin riski altında olmasını sağlamak için en üst düzeyde özen gösterilir.

1.4) Paketlerde ve fiyat listesinde gösterildiği gibi fiyatlarda herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkımı saklı tutuyorum, ancak yalnızca rezervasyonunuzu yaparken web sitesinde gösterilen fiyatı ödeyeceksiniz.

1.5) Fotoğraf çekimi üzerinde etkisi olabilecek herhangi bir tıbbi durum veya fiziksel engel olup olmadığını fotoğrafçıya bildirmek müşterinin sorumluluğundadır.

1.6) Her rezervasyon için, yerinizi güvence altına alan iade edilmeyen bir rezervasyon ücreti veya oturum ücreti (oturum türü için geçerli olan) vardır.
1.7) Oturumunuza katılmazsanız veya 2. madde uyarınca yeniden planlama için bildirim kurallarına uymazsanız, rezervasyon hizmetlisi/oturum ücretiniz iade edilmez.
1.8) Rezervasyon yaparken, web sitesindeki fotoğraflara baktığınızı ve farklı bir fotoğraf 'stil' arıyorsanız, fotoğrafçıların 'stilinden' memnun olduğunuzu kabul edersiniz - bu, rezervasyonunuzu yapmadan önce tartışılmalıdır.
 
2) Rezervasyonları Değiştirme
2.1) Onayınızı aldıktan sonra rezervasyon randevunuzu değiştirmeniz gerekiyorsa, lütfen hemen +905323990592 numaralı telefondan Fotoğrafçı’yı arayın veya e-posta gönderin.

2.2) Fotoğrafçı rezervasyon tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müsaitlik durumuna bağlı olarak, herhangi bir ek ödeme olmaksızın tarih değişikliği yapabilir.
 
3) Gösteri Yok
3.1) Onayınızı aldıktan sonra herhangi bir nedenle fotoğraf çekimi randevunuza katılmazsanız, rezervasyon hizmeti ücretinizi(%30) ödersiniz- Bu, fotoğrafçı ile önceden rezerve edilen sürenin maliyetini karşılamak içindir.
 
4) Randevuları İptal Etme
4.1) Bir randevuyu iptal etmek isterseniz, rezervasyon ücretinizi kaybedeceksiniz - Bu, fotoğrafçıyla önceden rezerve edilen sürenin maliyetini, planlama ve hazırlığa harcanan zamanı ve bunu yaparken ilgili maliyeti karşılamak içindir. Ancak rezervasyonunuzu yeniden düzenlemek isterseniz lütfen 2. maddeye bakın.
 
5) Ödeme
5.1) İade edilmeyen bir rezervasyon hizmeti/oturum ücreti, rezervasyon sırasında ödenecektir.

5.2) Herhangi bir oturum ücreti bakiyesi (varsa) fotoğraf çekiminizin gününe kadar ödenecektir - istisnasız.

5.3) Ödenmemiş bakiyeler müşteri tarafından kontratta gösterilen tarihe kadar fotoğrafçıya ödenecektir ve ödeme alınana kadar fotoğraflar sisteme sokulmayacaktır.

5.4) Ödemeler sadece NAKİT, KART veya BANKA TRANSFERİ yoluyla yapılabilir. PayPal ve çekler ödeme şekilleri kabul EDİLMEZ.
5.5) Ürün siparişleri için ödeme planları fotoğrafçının takdirine bağlı olarak sunulmaktadır.
5.6) Ödeme planlarının kararlaştırıldığı durumlarda, müşteri kararlaştırılan tarihlerde ödemenin tamamını yapmayı kabul eder. Son ödeme yapılana kadar herhangi bir mal almayacaksınız. Son ödemenizi yaptıktan sonra üretim süreleri geçerlidir ve siparişiniz teslim almaya hazır olduğunda bilgilendirileceksiniz.
5.7) Bir ödeme planında ödenmesi yapılacak olan siparişinizi verdikten sonra, bu bağlayıcı bir sözleşmedir ve ödemenin tamamını tamamlamayı taahhüt edersiniz. 8. madde uyarınca herhangi bir aşamada geri ödeme yapılmayacaktır.
5.8) Siparişinizin tamamı için ödemenin tamamlanmaması, müşteriyi sözleşmeyi ihlal edecektir.
 
6) Fotoğrafçılık ve Oturumlar
6.1) Fotoğrafçının mekanlar, kompozisyon, pozlar, çekilen fotoğraf sayısı ve benzeri tüm konularla ilgili tüm konulardaki kararı doğru kabul edilecektir.

6.2) Fotoğraf çekimini gerçekleştirmek için gerekli kameraları ve diğer ekipmanları tedarik etmek fotoğrafçıların sorumluluğundadır.

6.3) Fotoğraf işlerini yürütmek için fotoğrafçı kendi seçtiği bir asistan atayabilir.

6.4) Müşteri, fotoğraf çekimini gerçekleştirmek için gerekli kişilerin, nesnelerin ve konumların mevcut ve / veya erişilebilir olmasını sağlamaktan sorumludur.

6.5) Müşteri, yükümlülükleri yerine getirmezse (önceki noktada belirtildiği gibi), müşteri yapılan masraflardan ve üçüncü taraf maliyetlerinden sorumlu tutulacaktır.
6.6) Fotoğraflara ve/veya grup fotoğraflarına katılan tüm kişiler, gönüllü olarak ve resminizin Sitede veya başka bir web sitesinde ve basılı yayınlarda görüntülenebileceği ve bizim tarafımızdan tanıtım amacıyla kullanılabileceği temelinde bunu yaptığınızı kabul eder. Bir grup fotoğrafına dahil olan kişi sayısı nedeniyle, fotoğraf çekildikten sonra onayınızı geri çekemezsiniz.

6.7) Fotoğrafçı tarafından yapılandan başka oturum sırasında gerçekleşecek herhangi bir biçimde (cep telefonu gibi öğelerin kullanımını içeren) kesinlikle fotoğraf veya video yoktur - bunu yaptığı tespit edilen herhangi birin ayrılması istenecek ve fotoğrafçının zamanını ve yürütülen işi karşılamak için oturum ücretlerini kaybedecektir.

6.8) Fotoğrafçının sahip olduğu mülk, ekipman, sahne ve diğer eşyalarda meydana gelen, müşteri veya müşteriyle birlikte olan kişiler/evcil hayvanlar tarafından kaynaklanan herhangi bir hasar - müşteri, onarım veya değiştirme için maliyet değerinde ücretlendirilecektir.

6.9) Lütfen seansınız için zamanında geldiğinizden emin olun - geç gelen ve fotoğrafçı oturumu tamamlamak için yeterli zaman olmadığını düşünen herkes, yeniden düzenlemeniz istenecek ve fotoğrafçı tarafından kaybedilen zamanı karşılamak için ek bir seans ücreti alınacaktır.
6.10) Fotoğrafçı tarafından üretilecek fotoğraf miktarına dair bir garanti yoktur.
6.11) Fotoğrafçı, müşteriye daha önce sunulmamış herhangi bir ek görüntü sağlamakla yükümlü değildir.
 
 
7) Fotoğrafçı Sorumlulukları
7.1) Fotoğraf sürecinin her aşamasında her türlü özen gösterilirken, Bkwed, ekipman arızası, sert hava koşulları, hastalık veya yaralanmayı içeren (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kendi kontrolü dışındaki bir olay veya koşulların bir sonucu olarak ortaya çıkan bir rezervasyon yükümlülüklerini yerine getirmedeki herhangi bir başarısızlıktan, tamamen veya kısmen müşteriye karşı sorumlu olmayacaktır.
 
8) Siparişler
8.1) Baskılar / ürünler için sipariş verirken tam ödeme gereklidir - siparişiniz tam ödeme yapılmadan yerine getirilmeyecektir.

8.2) Siparişinizi verdikten sonra, ürün(ler)in onaylanmasını kabul etmiş olursunuz ve sipariş edildikten sonra hiçbir ürünün değiştirilemeyeceğini veya iade edilemeyeceğini anlarsınız.

8.3) Her ürün sipariştir ve ayrı ayrı üretilmiştir - bu nedenle geri ödeme yapılmaz

8.4) Teslime davet edilmeden önce her ürün kalite açısından ayrı ayrı kontrol edilir. Koleksiyondan sonra, ürünlerinizin tatmin edici kalitesini kabul ederek imzalamanız istenecektir. Siparişinizdeki herhangi bir anormallik, toplama sırasında ortaya çıkmalıdır.

8.5) Siparişiniz teslim edildikten sonra, bakımından siz sorumlusunuz. Neden olduğu herhangi bir hasar müşteriye aittir.
8.6) Ürün siparişlerinin özel niteliği nedeniyle müşterinin soğuma süresi hakkı yoktur.
8.7) Müşteri, fotoğrafçıya sipariş vererek sipariş edilen ürünleri satın almayı taahhüt eder.
8.8) Tüm siparişler, fotoğraf tarafından hazır olduğu bildirildiğiniz tarihten itibaren 3 takvim ayı içinde alınmalıdır.
8.9) Zaman dilimi içinde alınmayan herhangi bir siparişte depolama ücreti alınacaktır.
8.10) 9 ay içinde alınmayan tüm siparişler imha edilecek ve müşteri yeniden sipariş vermek isterse herhangi bir maliyeti karşılamak zorunda kalacaktır.
 
9) Öğelerin teslimatı
9.1) Aksi kararlaştırılmadıkça tüm baskılar ve ürünler müşteri tarafından alınacaktır ve yalnızca nadir durumlarda ürünlerin posta veya kurye yoluyla gönderildiği kabul edilecektir.

9.2) Öğelerin gönderileceği konusunda mutabık kalınırsa, Bkwed, hasar riski olmadan fotoğrafları teslim etmek için her türlü çabayı gösterir, ancak size gönderilirse, nakliye sırasında herhangi bir ürünün hasar görmesi durumunda sorumluluk kabul etmeyecek ve kayıp veya hasar, değiştirme maliyeti müşteriye ait olacaktır.

9.3) Tüm teslimat tarihleri tahminidir. Herhangi bir teslimat tarihini korumak için her türlü makul çaba gösterilecek olsa da, teslimat zamanı özünde olmayacak ve Müşteri veya başka bir kişi veya şirketin herhangi bir tahmini teslimat tarihini karşılayamamasından doğrudan veya dolaylı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp, maliyet, hasar veya masraftan sorumlu olmayacaktır.

9.4) Müşterinin herhangi bir ürün veya hizmet için ödeme yapmaması, ödeme alınana kadar herhangi bir hizmeti veya malı alıkoymama izni verecektir ve Müşteri, bu tür Mallarla ilgili olarak Tedarikçi tarafından yapılan tüm maliyetlerden sorumlu olacaktır.

9.5) Müşterinin adresine yapılacak herhangi bir Mal teslimatı - Müşteri, teslimat için ihale edildiklerinde Malların teslimatını almak için gerekli tüm düzenlemeleri yapacaktır.
 
10) Hüküm Ve Koşullardaki Değişiklikler
10.1) Fotoğrafçının görevi müşterilere yüksek kaliteli hizmet sunmaktır. Bunu yapmak için, bu hüküm ve koşulları herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkı saklıdır.
 
11) Telif Hakkı
11.1) Fotoğraf görüntülerinin tüm telif hakları her zaman yalnızca Bkwed’e aittir.

11.2) Müşteri, fotoğrafçı tarafından sağlanan fotoğraf görüntülerin telif hakkı materyali oluşturduğunu kabul eder. Bkwed, dünyanın her yerinde fotoğrafların tüm telif hakkını korur.

11.3) Bu web sitesinin hiçbir kısmı herhangi bir biçimde veya herhangi bir yolla çoğaltılamaz, saklanamaz veya aktarılamaz. Bu sitede görüntülenen herhangi bir görüntünün tamamının veya bir kısmının herhangi bir şekilde çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

11.4) Görüntüler eklenmeyecek, manipüle edilmeyecek, kaldırılmayacak veya değiştirilmeyecektir.

11.5) Bu şartların herhangi bir ihlali, yasal işlem yapılmasına neden olabilir.

11.6) Fotoğrafçı tarafından yapılandan başka oturum sırasında gerçekleşecek herhangi bir biçimde (cep telefonu gibi öğelerin kullanımını içeren) kesinlikle fotoğraf veya videografi yoktur.

11.7) Tüm görüntüler Bkwed’in mülkiyetinde kalır ve fotoğrafçının uygun gördüğü şekilde kullanılacaktır.
11.8) Bkwed, reklam, web sitelerinde, sosyal medyada, broşürlerde, posterlerde veya basılı ve çevrimiçi olarak başka herhangi bir yolla kullanım için alınan fotoğraf ve/veya video materyallerinden herhangi birini kullanma hakkına sahiptir. İsimsiz kalmak istiyorsanız, lütfen oturumunuzdan önce bildirin; ad/adlarınız belirtilmeyecektir.
 
14) Görüntü Düzenleme
14.1) Görüntü düzenleme, temel renk düzenlemesini içerir.

14.2) Fotoğrafçı, müşteri tarafından herhangi bir ek düzenleme veya özel talep için ek ücret talep etme hakkına sahiptir - bu tür talepler, fotoğrafçının takdirine bağlı olarak ve tarzına veya tekniklerine uygun olup olmadığına bağlı olarak kabul edilecek veya reddedilecektir.
14.3) Görüntüler müşteriye sunulmadan önce tamamen düzenlenir ve fotoğrafçı, ek herhangi bir şey için müşteriden madde 14.2 uyarınca ücret alma hakkına sahiptir.
 
15) Veri Koruması
Bkwed, adınızı, iletişim bilgilerinizi ve oturum bilgilerinizi özel bir dahili veritabanında saklayacaktır. Bu ayrıntılar, Kolluk Kuvvetleri, Yasal Gereklilikler ve siparişinizi yerine getirmenin gerekli olduğu durumlar dışındaki Bkwed dışındaki şirketlere veya bireylere sunulmayacaktır.
 
16) Gizlilik
16.1) Bilgileriniz, oturumunuzu ve siparişlerinizi yerine getirmek için gereken hizmetleri ve işleri yerine getirmek için kullanılacaktır.
16.2) Bkwed sizinle posta, telefon, SMS mesajı, sosyal medya mesajlaşması veya e-posta yoluyla iletişime geçebilir.

16.3) Sosyal medya sitelerinde adınız / profiliniz fotoğraflara veya gönderilere “etiketlenmiş” olabilir – bu, dikkatinizi gösterilen materyale çekmek içindir

16.4) 11.8 maddesi uyarınca – Bkwed, aşağıdakilerin kullanımı için çekilen fotoğraf ve/veya video materyallerinden herhangi birini kullanma hakkına sahiptir: reklam, web sitelerinde, sosyal medyada, broşürlerde, posterlerde veya basılı ve çevrimiçi olarak başka herhangi bir yolla kullanım. İsimsiz kalmak istiyorsanız, lütfen oturumunuzdan önce bildirin; ad/adlarınız belirtilmeyecektir.
 
17) Anlaşma
17.1) Rezervasyon sırasında bir rezervasyon formu doldurmanız istenecektir. Bu formu doldurmayan herkes, oturumlarını fotoğrafçı tarafından iptal edecektir.
17.2) Bkwed ile herhangi bir oturumu üstlenmeyi kabul ettiğiniz için bu hüküm ve koşulları tamamen kabul etmiş olursunuz